28 Eylül 2013 Cumartesi

http://www.ilknurundunyasi.com/2013/09/bitkisandg-ile-2-takipcimize.html

Bitkisandığı ile 3 takipçimize hediyelerimiz var!

ilknurundünyası ibalci32 zaman: Çarşamba, Eylül 18, 2013 


Doğadan öğrendiklerini bizlerle paylaşan, şifalı bitkileri yetiştirip bizler için butik doğal güzellik ürünleri üretimi yapan doğallıktan ödün vermeden çalışan bir firma ile birlikteyiz bugün.


Firmamız kendisini aşağıdaki şekilde anlatmış, o kadar samimi ve içten ki kendilerini tebrik ederke başarılarının sonsuzluğa ulaşmasını diliyorum.


BİTKİSANDIĞI, doğadan öğrendiklerini paylaşacak öğrendikçe.. İstismar etmeden, bilinç düzeyimize katkılar sunacak; iz sürecek iyi yürekli şifacıların izinde.. 

Bu anlayışla yıllar önce yola çıkan 
BİTKİSANDIĞI, doğal kozmetikle ilgili ilk çalışmalarına evde denemeler yaparak başladı. Geliştirdiği özel krem formüllerini küçük bir organik pazar tezgahında müşterilerine ulaştırdı. Eş, dost tavsiyeleri ve önerileri doğrultusunda aralıksız çalışmalarına devam etti. Bu süreçte ürettiği kremlerin etklinlikleri ve risklerini gözlemlemiş oldu. Kozmetik ürünlerimizle ilgili etki bakımından % 100 olumlu sonuçlar aldı. 

Ürünlerimizde kullandığımız şifalı bitkileri Balıkesir Sındırgı'nın bir dağ köyü olan Devletlibaba köyünde yetiştirmekteyiz. Devletlibaba'nın tertemiz doğası, kirlenmemiş bereketli topraklarında yetişen şifalı bitkilerimizi uygun yöntemlerle kurutup işliyor, ürünlerimize katıyoruz.
BİTKİSANDIĞI, temel değerleri olan saflık ve doğallıktan ödün vermeden ürettiği yüksek kalitedeki bitki özleriyle hazırladığı kozmetik ürünlerini daha geniş kitlelere sunabilmek adına imalatını Kütahya'da Kadın İş Geliştirme Merkezi'ndeki üretim tesislerine taşımaktadır.. 

Küçük ölçekli butik üretim yapan işletmemizde, kendi yetiştirdiğimiz şifalı bitki özütlerinden tedavi değeri olan, zararlı kimyasal koruyucular içermeyen, doğal kozmetik ürünleri üretiyoruz.

İsmimizde kullandığımız "sandık" iki kıymetli değerimiz olan "sağlık ve güzelliğe" katkı yapacağımıza işaret ediyor. Malum sandıklarımızda en özel, en kıymetli nesnelerimizi saklarız. Logomuzdaki kardelen imgesi, ürünlerimizin saflığını ve tevazuu vurguluyor.


BİTKİSANDIĞI Anadolu florasının bitkilerini nitelikli ürünlerle temsil edebilmek esas gayesi ile yola koyuldu.

Üretime başlamadan ulusal ve uluslararası literatür taraması yapıyor, ihtiyaçlara göre literatür verilerine göre ar-ge üretimleri yapıyorlar.

En iyi, en kaliteli ve gerçek doğal ürünü nasıl ürebilecekleri konusunda hammadde arayışına girip, gerek yurtdışı, gerekse de yurtiçinden doğallığından ve güvenliğinden kuşku duymayacakları hammaddeleri araştırıyorlar. 


Kaynağı doğada olmayan hiçbir maddeyi ürünlerine dahil etmiyorlar.  

Üretimde kullanmış oldukları şifalı bitkilerin büyük çoğunluğunu Çanakkale Bayramiç'teki Şifalı Bitkiler Bahçesinde yetiştiriyorlar.
Firmamızın ürünlerinden derlediğim görselleri paylaşmak istiyorum sevgili takipçilerim sizlerle;Firmamızın sizlere de ürünlerini tanıtmak amacıyla hediyeleri var sevgili takipçilerim;
HEDİYELERİMİZ:

1 KİŞİYE GÜLSUYU ,1 KİŞİYE LAVANTA SUYUKoruyucu ve katkı maddesi içermez.
SAF GÜLSUYU
“Geleneksel Yöntemle Bakır İmbikte Damıtılmış; Gülyağı Ayrıştırılmamıştır.” 
Kadim zamanlarda gülsuyu hem güzellik hem de ikramlık olarak sunuluyordu. Ancak kaliteli gülsuyu olması şartı ile hediye edilir, kullanılırdı. Padişahlara sunulan en önemli hediyelerin arasında da kaliteli gülsuyu vardı.
Güzellikleri ile bilinen saray kadınlarının güzellik sırlarındandır. Saray kadınları kırışıklarını gidermek, ciltlerini nemlendirmek ve tonik maksadıyla kullanırlardı.
Güzellik için kullanılacak gülsuyu, yağlık gül çiçeklerinin (Rosa damascena) bir kez damıtılmasıyla elde edilmiş, içinde gülyağı bulunan “saf gülsuyu” olmalı. Koruyucu madde içermemeli.
Bunun dışında sentetik gül esansı ve su ile hazırlanan gülsularının hiçbir faydası yoktur. Bitkisandığı Saf Gülsuyu geleneksel yöntemle Isparta güllerinin bakır imbiklerde damıtılması ile elde edilir. Gülyağı da içerdiğinden cilt üzerinde oldukça yararlı olmaktadır. Yani hem gülsuyunun hem de gülyağının faydalarını alabileceğiniz güzellik iksiridir.
Gülsuyunu hem erkekler hem de bayanlar rahatlıkla kullanabilir.
Tonik, kırışıklık giderici, nemlendirici, makyaj temizliği ve serinletici olarak kullanabilirler.
Saf gülsuyu gül esansı katılarak hazırlanan gülsuları gibi yoğun kokmaz. Kendine has yumuşak, rahatlatıcı bir gül kokusu vardır.
JET-LAG için de tavsiye edilir.

Elde edilişi: Isparta güllerinin (Rosa damascena) geleneksel yöntemle bakır imbikte damıtılması ile elde edilmiştir. Hidrosol olup damıtma sırasında elde edilen gülyağı da gülsuyumuzun içerisinde bulunmaktadır. 

LAVANTA SUYU


Cilt bakımında; lavanta suyu yağlı ve karma cilt yapısında cildin yağ dengesini sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında sivilce oluşumuna müsait sivilceli ciltlerde sivilce kurutucu ve sivilce lekelerini giderici olarak kullanımı önerilir.  Ayrıca böcek ve sinek ısırıklarında kaşıntıyı giderici, cilt kızarıklıklarını hafifletici, siyah noktaları giderici olarak kullanılabilir.
Saç dökülmesine karşı hafif nemli saça uygulandığına saç köklerini güçlendirir, saça parlaklık ve canlılık kazandırır.
Traş sonrasında da tonik olarak traş kolonyası yerine kullanılabilir. Cildi tahriş etmeden toparlanmasını sağlar.


1 KİŞİYE İSE KARASEFAOTU KREMİ HEDİYEKarakafesotu Kreminin Faydaları:

Karakafesotunda bulunan allantoin maddesi sayesinde kırışıklıkların giderilmesinde, tahriş olmuş ciltlerin yatıştırılmasında, yumuşatılmasında ve toparlanmasında kullanılır.  Gözaltı torbalarını azaltmaya yardımcı olur. Doğal bir nemlendirici olup cildi besleyip cilde parlaklık verir. İçeriğindeki meyankökü, karakafesotu ve yeşilçay özleri sayesinde güneş, yaşlılık, sivilce ve doğum lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Bu hediyeleri kazanmak için tabii bazı minik şartlarımız olacak,
işte çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler:

https://www.facebook.com/bitkisandigi.dogalkozmetik.7 facebook sayfasına arkadaşlık daveti gönderiniz
bu çekilişi sosyal ağlarda paylaşıp duyurunuz ki katılmayan kalmasın değilmi.
Daha sonra linklerle beraber mail adresinizide akleyip yorumunuzu bırakmanız yeterlidir.
Kargo ücreti firmaya ait olup katılımlar sadece Türkiye için geçerli olacaktır.
Kampanyamız 4 ekim 2013 tarihinde sona erecektir.
HERKESE BOL ŞANSLAR:)
- See more at: http://www.ilknurundunyasi.com/2013/09/bitkisandg-ile-2-takipcimize.html#sthash.fD7cxd89.dpuf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder