8 Eylül 2013 Pazar

http://www.ilknurundunyasi.com/2013/08/bir-soru-sorsam-kimler-lokum-severrr.html

Meşhur Safranbolu Lokumcusu'ndan 1 takipçimize ahşap kutu içinde bir kutu lokum hediye ediyoruz.

Gönderen ibalci32 zaman: Salı, Ağustos 27, 2013 


Bir soru sorsam kimler lokum severrr?

Eminim herkes EVEEEEEEEEEEEEET diyecektir.

Bende bunu bildiğim için bugün sizlere misafir olan firmamızın Meşhur Safranbolu Lokumcusu olmasını istedim , onlar da beni kırmadılar.


Osmanlıdan bir lezzet mirası ; LOKUM

   Lokum, 15. yüzyıldan beri Anadolu'da bilinmekle birlikte, özellikle 17. yüzyilda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaşmıştır.. Osmanlıda rahat-ül hulkum (boğaz rahatlatan) adıyla anılan lokum Avrupa'da ise bir İngiliz gezgin aracılığıyla 'TurkishDelight' adıyla 19. yüzyılda tanınmaya başlanmıştır.. Daha önceleri bal ya da pekmez ve un bileşimi ile yapılan lokum, 19. yüzyilda 'Kelle şekeri' olarak bilinen rafine şeker ve özellikle nişastanın bulunup ülkeye getirilmesi sayesinde bugünkü tat ve lezzetine kavuşmuştur.
   35 yıllık tecrübeye sahip "Meşhur Safranbolu Lokumcusu" lokumu safranbolu tarzı ile yapan butik bir firmadır. Tüm ürünleri doğal yemişlerle, meyvakuruları , ekstraktlarla , boya gerektiren ürünler ise organik gıda boyaları ile üretilmektedir. Ürünlerimizin içinde kimyasal yada sentetik olan , kıvam vericiler, koruyucular , lezzet verici aromalar, glikoz, mısır şurubu, suni tatlandırıcılar, gıda boyası, renklendiriciler vb. katkı maddeleri bulunmaz. Örneğin güllü lokumu gül yaprakları ile lezzetlendirir, pancar ile renklendiririz. Yeşil tonları çimen den elde edilen organik gıda renklerinden, sarı tonlarını safrandan elde ederiz. Firmamız butik tarzını bozmadan kalitesini sürdürmek maksadıyla franchising verme kararı almış bu maksatla kiosk, satış mağazası ve lokum cafe olmak üzere üç ayrı franchising konsepti hazırlamıştır. Hedefimiz; daima arayış içinde ve yeniliklerle daha nice seneler heyecanla hizmet etmek ve dünya ya Türk lokumunu hak ettiği şekilde tanıtmaktır.


Lokumu okuduk sırada harika lezzetlerin görselleriyle gözlerimizi şenlendirmeye geldi:)

Pekiii bu harika lokumları acaba Meşhur yapan ne?
Safran lokum bu lokumları nasıl yapıyor dersiniz?
Firmamızın dilinden  işte cevabı;35 yıllık tecrübeye sahip Meşhur Safranbolu Lokumcusu lokumu Safranbolu tarzı ile yapan butik bir firmadır. Markası “Zafiran” eski Türkçe de “safran” manasına gelmektedir. İstanbul da üretim yapan firmamız tüm ürünleri doğal yemişler , doğal meyveler ve  doğal gıda boyaları ile üretmektedir. Ürünlerimizin içinde kimyasal   kıvam vericiler,  koruyucular  ,  lezzet verici aromalar, glikoz, mısır şurubu, suni tatlandırıcılar, gıda boyası, renklendiriciler vb.  katkı maddeleri bulunmaz. Örneğin güllü lokumu gül yaprakları ile lezzetlendirir, pancardan elde edilen  doğal  kırmızı ile renklendiririz.  Sarı , turuncu, yeşil vb. diğer renkleri ise havuç, ısırgan otu yonca vb. bitkilerden elde edilen doğal renklerden sağlarız. Bu nedenle ürünlerimiz diğer tarzda lokum yapan firmalara nazaran  çok daha sağlıklı ve lezzetlidir.


Firmamızın İstanbul Maltepe' de 2, Ataşehir'de ,Bostancı ve Fatih'de 1 mağazası bulunuyor.


Bu mağazalar size uzak kalıyorsa ve lokuma benim gibi bayılıyorsanız  http://eticaret.safranlokum.com.tr/ sitesini tıklayarak online alışveriş yapabilirsiniz.
Şimdi aşağıda yer alan resme dikkatlice bakmanızı istiyoruım .
Çünkü o kutunun içi lokum dolu ve takipçilerimden 1 kişinin olacak.
Acaba bu şanslı kim olacak işte bunu belirleyebilmek için mini bir çekiliş düzenledik.

İşte çekilişimiz ve detayları:


Meşhur Safranbolu Lokumcusu facebook sayfasını beğenin ve profilinizde paylaşın.
Bu çekilişimize ait linki sosyal ağlarda paylaşıp duyurun ve kazanmak istiyorum diyerek ad soyad mail adresi ve linkinizle birlikte yorumunuzu bırakın. 
Hepsi bu kadaaaaaaar.
Katılımlar sadece Türkiye içindir.
Kargo ücreti sponsor firmamıza aittir.
kampanyamız 10 eylül 2013 tarihinde son bulacaktır.
Herkese bol şans diliyorum.

Takipçim olmayı unutmayın olur mu?
- See more at: http://www.ilknurundunyasi.com/2013/08/bir-soru-sorsam-kimler-lokum-severrr.html#sthash.b0bsUZWT.dpuf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder