11 Temmuz 2013 Perşembe

http://myshimizu.blogspot.com/2013/07/hediye-ilk-siz-deneyin-revigen-anti.html

http://myshimizu.blogspot.com/2013/07/hediye-ilk-siz-deneyin-revigen-anti.html

Hediye | İlk siz deneyin; Revigen Anti-Stres Kuru ve Boyalı Saçlar İçin Şampuan

Selamlar Lila Kutu' dan denemek isteyeceğiniz yepyeni bir ürün çıktı.

Bildiğiniz gibi saç dökülmesi en azılı sorunlardan birisi. Özellikle strese bağlı saç dökülmelerinde iddialı Revigen' in yeni şampuanı Anti-Stres' i de birlikte tanıyalım istedim.

Şampuan içeriğindeki Ulmus ekstresi ile strese karşı gelişebilecek saç sorunlarına karşı koyuyor ve canlılık kazandırıyor, saç yapısını güçlendiriyor. Serinin saç kreminin de olması tam anlamıyla bir bakım sağlıyor.
Fön, maşa, boya hepimizin vazgeçilmezi. Ancak o kadar işlemden sonra saçlarımızın yıpranması, kırılması, parlaklığının azalması kaçınılmaz.
 Revigen Anti-Stres Kuru ve Boyalı Saçlar İçin Şampuan yıkama anında saçlarımıza canlılık katarken, saç kremi ise tarama esnasında oluşan streslere bağlı saç kayıplarını önlüyor. Elektriklenmeyi önleyip, hacim veriyor.

Bu şampuan ve saç kremini benimle birlikte denemek isteyen varsa yapacağı şey çok basit;

*Blogumun takipçisi olun.
*Ve sosyal platformlardan birinde bu yazıyı resimle beraber paylaşın. (facebook, twitter, blog)
*Bir paylaşım yeterlidir, herkesin bir çekiliş hakkı olacak.

Katılım 15 Ağustos' ta bitecek, kargo bana ait.
Lilakutu' ya üye olmak ve çekilişi beklemeden şampuan ve saç kremine ücretsiz kargoyla sahip olmak isterseniz tıklayın.

Lila kutu ve Kadın harekatına teşekkürler, sevgiler:)

Alttaki makaleyi okumanızı tavsiye ederim...

Saç ve Stres Gerçeği


Saç dökülmesine, saçın canlılığını kaybetmesine ve saçta ortaya çıkan görünümsel kusurlara yol açan en önemli faktör STRESTİR.
Saçlarda ortaya çıkan stres, psikolojik temelli olabileceği gibi güneş ışınları ya da sıcak etkisi gibi fiziksel temelli, saça uygulanan kimyasallara bağlıkimyasal temelli, ya da saç kökünü oluşturan hücrelerde açığa çıkan oksidatif strese bağlı gelişen biyolojik temelli stresler nedeni ile gelişebilmektedir.
Saçta ve saçlı deride ortaya çıkan stres saç canlılığının kaybolması sonrasında saçın dökülmesine yol açmaktadır.
Erkeklerde görülen saç dökülmesinin başlıca nedeni, hormonlara bağlı gelişen erkek tipi saç dökülmesi iken kadınlarda görülen saç dökülmesinin başlıca nedeni ise  strese bağlı gelişen saç dökülmesidir.
Stres, saçta stres hormonu olarak bilinen kortisol hormonunun artmasına neden olmaktadır. Günümüze değin yapılan araştırmalarda ciddi psikolojik ya da fiziksel stres yaşayanlarda, saçta, stres hormonu olan kortisolün arttığı saptanmıştır. Saç ve saç kökünde ortaya çıkan kortisol, saç kökünü etkileyerek saç yapımını durdurur ve saç dökülmesine yol açar.
Saçlı deride ya da saç köklerinde açığa çıkan serbest oksijen radikalleri de saç hasarını ortaya çıkaran dejeneratif faktörlerdir. Saç derisi ya da saç gövdesi ve kökü serbest oksijen radikallerine maruz kaldığında, saç hem görünümsel olarak parlaklığını ve canlılığını kaybeder hem de saç kökü hücreleri yıpranarak saç dökülmeleri oluşur.
Saç derisinin ya da saçın güneş ışınlarına maruz kalması doğrudan saç gövdesinde ya da saçın yapısında bulunan lifler aracılığı ile saç kökünde yıpranmaya ve bu yıpranma sonucunda da saç kaybına neden olmaktadır. Güneş ışınları direk saç kayıplarına yol açtığı gibi saç köklerinde oksidatif stresi arttırarak da saç dökülmelerine zemin hazırlamaktadır.
Saça uygulanan ısıtma, renk açma, bukle oluşturma gibi profesyonel kuaför uygulamaları da saçta kimyasal stres oluşturarak saç kayıplarının artmasına ya da görünümsel saç kusurlarının ortaya çıkmasına yol açmaktadır.
Tüm bunlardan açıkça anlaşılabileceği gibi ister psikolojik temelli olsun, isterse kimyasal ya da biyolojik temelli olsun, STRES saç dökülmesinin en önde gelen nedenlerinden biridir. Bu nedenle saçta otaya çıkan stresin uzaklaştırılması saç canlılığının sağlanmasında, görünümsel olarak dolgun, parlak ve göz alıcı saçlara ulaşılmasında en önemli basamaklardan biridir.
Duygusal (psikolojik) strese bağlı saçta ortaya çıkan stresin azaltılmasının en kolay ve etkili yolu saçtan kortisol hormonunun uzaklaştırılmasıdır. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki REVİGEN ANTİ-STRES Şampuanlar gibi uygun şampuanlar ile sık aralıklarla ve ılık suyla saçın yıkanması saçtaki kortisolü uzaklaştıran en etkin uygulamadır. Revigen Anti-stres şampuanlarla günlük olarak saçların ılık su kullanılarak şampuanlanması saçtaki kortisolün uzaklaştırılmasına büyük faydalar sağlamaktadır.. Buradan da açıkça anlaşılacağı üzere duygusal stres yaşayan kişilerin saçta oluşabilecek strese bağlı saç kayıplarının önlenmesi için REVİGEN ANTİ-STRES ŞAMPUANLARI günlük olarak kullanmaları, saçtaki stresin azaltılmasını sağlayarak psikolojik strese bağlı gelişebilecek saç kayıplarına büyük faydalar sağlamaktadır.
REVİGEN Anti-stres şampuan içerisinde bulunan özel bir bitki ekstresi (ULMUS ağaç kabuk ekstresi) ve bu ekstreyi oluşturan prosiyanidinler saçta kimyasal faktörler aracılığı ile açığa çıkan oksidatif stresi de engellemektedir. Ulmus prosiyanidinlerinin gerek profesyonel kuaför uygulamaları gerekse evde saça uygulanan boyama ya da kurutma gibi  uygulamaların açığa çıkardığı oksidatif stresi ortadan kaldırdığı saptanmıştır. Bu nedenle REVİGEN Anti-stres şampuan kimyasal ya da fiziksel uygulamalar neticesi saçta ortaya çıkan oksidatif stresi ortadan kaldırarak ya da şiddetini azaltarak saçın yıpranmasını engellemektedir. Saçın daha parlak, canlı ve göz alıcı bir nitelik kazanmasına çok büyük ve eşsiz katkılar oluşturmaktadır.
REVİGEN Anti-stres şampuan içerisinde bulunan doğal kafein, niasinamid (vitamin B3), pantenol (provitamin B5), Panax ginseng ekstresi sağlıklı saç gelişimini uyarmakta  ve böylece baştan çıkarıcı saçların elde edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle Panax ginseng anti-stres etkili doğal bir maddedir. REVİGEN Anti-stres şampuan içerisinde bulunan Panax ginseng, tanımlanmış anti-stres etkisi ile saçtaki stresin azaltılmasında büyük öneme sahiptir. Saçtaki stresin azaltılması ya da ortadan kaldırılması saçların canlı, parlak, dolgun olmasını sağlamakta ve ayrıca saç köklerinin büyüme-gelişme evrelerini uzatarak saç dökülmesinin de önüne geçebilmektedir..
Özetlenecek olursa “STRES İLE BAŞINIZ DERTTE İSE REVİGEN ANTİ-STRES ŞAMPUAN KULLANILMALIDIR”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder