4 Şubat 2013 Pazartesi

http://www.ilknurundunyasi.com/2013/01/ozel-tasarm-pastam-ile-1-kisiye.html


Özel Tasarım Pastam ile 1 kişiye sevgililer gününe özel 12 adet kalpli muhteşem kurabiyeler veriyoruz

Gönderen ibalci32 zaman: Salı, Ocak 29, 2013 O ŞİMDİ PASTACI ! :)
Özel tasarım pastam'ın sahibesi Semiha hanımın ağzından dinleyelim dilerseniz kendisinin hikayesini ne dersiniz değerli takipçilerim...Uzun çalışma hayatından sonra hobby olarak başlayan sebze meyve dekorasyonu,pastacılık ve bisküvi kursları,pasta tasarım dersleri,aşçılık okulları ile devam eden eğitimler beni çok zevk aldığım yeni bir meslek sahibi yaptı.Önce arkadaşlarıma,onların çocuklarına,misafirlerine yaptığım pastalar ve diğer ürünler kendimi iyice işin içinde bulmama sebep oldu.Bu iş hayal işi,bende hayallerimin peşinden gidiyorum.

Misyonum: Özenle seçtiğim Gıda Kodeksine uygun ürünlerimi sizlerle buluşturmak.

Vizyonum:Kalite,lezzet,farklı görünüm arayanlara her geçen gün artan uzmanlaştığım ürünlerim konusunda destek vermek.
Kullanılan malzemeler:Pastacılık bir sanatır.Bu sanatta kullanılan malzemeler sağlıklı olmak zorundadır.İki çocuk annesi olarak şuana kadar mutfağıma katkı maddeli hiçbir gıda girmemiştir.Çocuklarıma yedirmediğim hiçbir şeyi diğer çocuklara da yedirmem.Dolayısıyla ürünlerimde katkı maddesi yoktur.Kullandığım renk boyaları yurtdışından ithal edilem doğal gıda boyalarıdır.Pasta tabanlarım kakaolu veya vanilyalı olup kremaları da aynı şekilde pastacı kreması olarak YAĞSIZ hazırlamaktayım.Biliyorum kise çocuğuna dilim dilim yağ yedirmek istemez.Ayrıca parça çikolata,fıstık,badem,fındık,krokan,frambuaz ve çeşitli meyvelerden oluşmaktadır.Günümüz hastalıklarından obezitenin önüne geçmek için her şeyde olduğu gibi meyvelerdende organik olanları tercih ediyorum.Bunlardan pepino ve yer kirazı daha çok tercih ettiğim meyveler arasındadır.

Şimdi bu muhteşem ellerden çıkan şaheserlere bakalım birlikte;

MİNİKLERE YAPILAN PASTALARDAN ÖRNEKLER:


BÜYÜKLERE YAPILAN PASTALARDAN ÖRNEKLER:
Pastanın tarihi antik çağa kadar uzanır. Özel günler için yapılan ekmekler keklere, kekler kremanın bulunması ile pasta halini almıştır. Daha sonra krem şanti ile gelişme göstermiştir.

Anlayacağınız üzere pasta, unun hayatımıza girmesi ile başlamıştır.

Eski zamanlarda doğum günü pastaları yuvarlak olarak yapılırdı. Bunun nedeni ise dinsel inanışlar ve teknik nedenlerdi. Ay’ın ve Güneş’in yıllık döngüleri ile ilişkilendirilirdi. Yuvarlak şekil yaşamın doğal dönğüsü olarak düşünülürdü.

Doğum günlerimiz, evlilik yıldönümlerimiz, nişan günlerimiz, başarılarımız, kutlamalarımız da yaşamımızın döngüsü değil midir?

Malumunuz olduğu üzere önümüz sevgililer günü ve sevgililer günü için kurabiyeler pastalar herşey var bu sitede daha fazlası ve siparişleriniz için lütfen sitemize misafir olunuz .

Sevgili Semiha hanımın sizlere özel olarak yaptığı kalpli kurabiyelerimizle ilgili haberimiz var sırada...

sitesinden en az 1 ürünü linkiyle birlikte facebook profilinde paylaşan ve bu çekilişi bloğundan ya da sosyal ağlarda paylaşanlar arasından 1 kişiye aşağıda görselleri buluna  kalpli kurabiyelerden tam 12 adet hediye edilecektir.

izleyicim olmayı unutmadınız değil mi?

Üstelik kargo ödemesi bile yapmadan.
Haydi herkese bol şanslar!!!!
kampanyamız 12 şubat 2013 de sona erecek olup katılımlar sadece türkiye için geçerli olacaktır.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder